slider image 1

ŞEHİT Güven AMARA ROJ(Leyla Basut)

  Kod Adı: Güven AMARA ROJ

  Adı Soyadı: Leyla Basut

  Doğum Tarihi ve Yeri: 1985 / Siirt     

  Anne Adı: Hakime

  Baba Adı: Sabri

  Şehadet yeri ve Tarihi: 08.10.2016 – Ankara

 Detaylar...

slider image 1

ŞEHİT Eylem NEWROZ(Eylem Yaşa)

  Kod Adı: Eylem NEWROZ

  Adı Soyadı: Eylem Yaşa

  Doğum Tarihi ve Yeri: 1984 / Amed Merkez     

  Anne Adı: Hanım

  Baba Adı: Naif

  Şehadet yeri ve Tarihi: 10.06.2016 – İstanbul

 Detaylar...

slider image 1

ŞEHİT Asya GLİDAĞ(ESER ÇALİ)

  Kod Adı: Asya GLİDAĞ

  Adı Soyadı: ESER ÇALİ

  Doğum Tarihi ve Yeri: 13.11.1992 – IĞDIR     

  Anne Adı: SİMZER

  Baba Adı: SALİH

  Şehadet yeri ve Tarihi: 28 Nisan 2016 – Bursa

 Detaylar...

slider image 1

ŞEHİT Munzur CİWAN(Ömer Bayram)

  Kod Adı: Munzur CİWAN ÇİYA

  Adı Soyadı: Ömer Bayram

  Doğum Tarihi ve Yeri: 1987 / AMED-Lice     

  Anne Adı: Fatma

  Baba Adı: Hüseyin

  Şehadet yeri ve Tarihi: 07 Nisan 2016 - Bolu

 Detaylar...

slider image 1

ŞEHİT Rojhat WELAT(Serdar Kayardı)

  Kod Adı: Rojhat WELAT

  Adı Soyadı: Serdar Kayardı

  Doğum Tarihi ve Yeri: 1987 / Kayseri-Sarız     

  Anne Adı: Adile

  Baba Adı: Tahsin

  Şehadet yeri ve Tarihi: 07 Nisan 2016 - Bolu

 Detaylar...

slider image 1

ŞEHİT Doğa JİYAN(Seher Çağla Demir)

  Kod Adı: Doğa JİYAN

  Adı Soyadı: Seher Çağla Demir

  Doğum Tarihi ve Yeri:     

  Anne Adı:

  Baba Adı:

  Şehadet yeri ve Tarihi: 13 Mart 2016 - Ankara

 Detaylar...

slider image 1

ŞEHİT ZINAR RAPERÎN (ABDULBAKİ SÖMER)

  Kod Adı: ZINAR RAPERÎN

  Adı Soyadı: ABDULBAKİ SÖMER

  Doğum Tarihi ve Yeri: 1989/ VAN-Gürpınar      

  Anne Adı: Keside

  Baba Adı: Musa

  Şehadet yeri ve Tarihi: 17 Şubat 2016-Ankara

 Detaylar...

ŞEHİT KEMAL SİVEREK (Müslüm Güneşoğlu)

   Kod Adı: KEMAL SİVEREK

   Adı Soyadı: MÜSLÜM GÜNEŞOĞLU

   Doğum Tarihi ve Yeri: 1980 - SİVEREK     

   Anne Adı: FERİDE

   Baba Adı: HAMZA

   Şehadet yeri ve Tarihi: 19.08.2008 - MERSİN

Detaylar...

slider image 3

ŞEHİT ŞOREŞ HAKKARİ (ORHAN CANER)

   Kod Adı: ŞOREŞ HAKKARİ

   Adı Soyadı: ORHAN CANER

   Doğum Tarihi ve Yeri: 1975 - HAKKARİ     

   Anne Adı: HAYAT

   Baba Adı: AHMET

   Şehadet yeri ve Tarihi: 16.08.2008 - HATAY

 Detaylar...

slider image 4

ŞEHİT ERDAL ANDOK (GÜVEN AKKUŞ)

   Kod Adı: ERDAL ANDOK

   Adı Soyadı: GÜVEN AKKUŞ

   Doğum Tarihi ve Yeri: 1979 - İSTANBUL     

   Anne Adı: ŞÜKRAN

   Baba Adı: HÜSEYİN

   Şehadet yeri ve Tarihi: 22.05.2007 - ANKARA

 Detaylar...

 

ŞEHİT DERWÊŞ ŞİNO (Vedat ACAR)                           

  

   Kod Adı: DERWÊŞ ŞİNO

   Adı Soyadı: Vedat ACAR

   Doğum Tarihi ve Yeri: 1984 / VAN      

   Anne Adı: Şehriban

   Baba Adı: Ali Eşref

   Şehadet yeri ve Tarihi: 31 Ekim 2010 İstanbul Taksim Meydanı

 

         DERWÊŞ ARKADAŞ ÖLÜMSÜZDÜR, ANISI MÜCADELEMİZDE YAŞAYACAKTIR!..

31 Ekim 2010 Tarihinde İstanbul Taksim Meydanında, Türk Faşizminin polis gücüne karşı gerçekleştirilen eylemi TAK olarak üstleniyoruz. Bu intikam eylemi örgütümüz TAK’ın komuta kademesinde yer alan Derwêş (Vedat Acar) Arkadaşımızın kendi inisiyatifi ile örgütlendirilmiş ve hayata geçirilmiştir.

Örgüt olarak geçen süreçte gerektiği zaman açıklamalarımızı yaptık ve tutumumuzu belirledik. TC faşizmine hiç bir zaman güven duyulmayacağını başından beri belirttik. Nitekim Başkan Apo’nun tüm samimi barış çabalarına rağmen Kürt halkına ve O’nun her türlü siyasi güçlerine karşı saldırılar azalmamış, aksine giderek daha sinsi yöntemlerle artmıştır. Tutuklamalar arttırılmış, Kürt çocukları ya öldürülmüş ya da zındanlara doldurulmuştur. Bu kirli siyasete karşı tutumunu belirleyen TAK’ın yiğit militanı Derwêş arkadaş kendi inisiyatifi ile bu eylemi geliştirmiştir.

Derwêş arkadaş çeşitli biçimlerde dile geldiği gibi farklı bir örgütün değil örgütümüz TAK’ın komuta kademesinde yer alan bir üyemizdir. 2005 yılında örgütümüze katılan Vedat Acar arkadaş farklı kamplarımızda eğitimler görmüş ve ardından birçok pratik faaliyet yürütmüştür. Yine örgütümüz bünyesinde örgütlendirilen intihar komandoları çalışmasına dahil olmuş ve bu temelde faaliyetlere katılmıştır. Yürüttüğü tüm görevlerde başarılı pratikler ortaya çıkaran Derwêş arkadaş Türkiye metropollerinde de çalışmalar yürütmüş ve başarılı birkaç eylem gerçekleştirmiştir. Başarılı pratiklerinin ardından örgütümüzün komuta kademesinde yer alan arkadaşımız son bir yıldır da TAK’ın Türkiye metropollerindeki çalışmalarında sorumlu düzeyde görevler almıştır. Gerçekleşen bu eylem böylesi bir görev ve sorumluluk anlayışı ile kişisel inisiyatif ile geliştirilmiştir.

Halkımıza karşı cellad kesilen Türk polisine karşı Komutan Derwêş arkadaşın geliştirdiği bu eylemi provakatif bir eylem olarak gösteren ve gerçekliğinden saptıran çevreleri ibretle izliyoruz. Bu çevreler kendini halkının özgürlüğüne adamış fedai Kürt Gençlerini değil, Kürt Halkının Önderine ve tüm değerlerine saldıran, yok etmeyi amaçlayan, kendilerini ve binlerce yurtseveri tutuklayan faşist-sömürgeci Türk devletini ve onun uşaklarını kınamalıdırlar. Hiç kimsenin kutsal şehitlerimiz üzerinde tartışma yürütme ve siyaset yapma hakkı yoktur. Bu çevreleri ciddi ve şehitlerimize karşı saygılı olmaya davet ediyoruz.

Yine Komutan Derwêş’in eylemi, bazı çevrelerin çarpıttığı gibi sivillere karşı değildir. İstenseydi Cumhuriyet kutlamalarını yüzlerce sivilin öleceği ortamlara dönüştürebileceğimiz imkan ve güce sahip olduğumuzu bu çevrelerin bilmesi gerekir. Zaten bu eylemin hedefinin tümüyle polislere dönük olduğu ve bu temelde de sonuç aldığı yeterince aşikardır. Bunun tersi iddia ediliyorsa İstanbul Valiliğini yaralanan sivillerin kimliklerini açıklamaya davet ediyoruz.

Yapılan bu eylemi PKK’nin ateşkes kararıyla ilişkilendiren yaklaşımlar da hiç bir anlam içermemektedir. PKK’nin bu kararı ile bir ilgimiz olmadığı gibi TAK olarak herhangi bir ateşkes kararımız olmamış ve böylesi bir açıklamamız yapılmamıştır. Şimdiye değin TAK’ın eylem silahlarını susturmasına neden olacak herhangi bir gelişme tarafımızca görülmediği gibi içinde bulunuduğumuz süreçte de bu konudaki görüşümüzü korumaktayız.  Başından itibaren savaş pozisyonumuzu koruduğumuzu, her türlü inkar ve imha amaçlı saldırıya cevap olacağımız belirttik. Komutan Derwêş’in eylemi de bu tutumun bir gereği olarak hayata geçmiştir. Bu anlamıyla halkımıza karşı saldırılarını sürdüren Türk Faşizminin her türlü güçlerini tekrar uyarıyoruz. Bu tutumlarından vazgeçmedikleri sürece, er ya da geç  TAK’ın intihar komandolarının hedefi olmaktan kurtulamayacaklardır. Kürt halkına, değerlerine karşı katliamlar sürdükçe TAK da eylemlerine devam edecektir. TAK Türk polisinin ve her türlü paramiliter gücün saldırılarına karşı Kürt Halkının kılıcı olma sözünü yerine getirecektir.

Derwêş ark bu kararlılık ve inançla yaşamını taclandırmış ve şahadete ulaşmıştır. Yurtsever Kürt Halkını kahraman komutanı, Derwêş arkadaşın fedai eylemine layık bir şekilde cenazesine görkemlice sahiplenmeye davet ediyor, Komutan Derwêş’in bizlere bıraktığı mesaj ve anısını yaşamsallaştırmaya çağırıyoruz.

Eyleme ilişkin ayrıntılar ve Komutan Derwêş’in yaşamı hakkında daha geniş bilgileri önümüzdeki günlerde tüm kamuoyu ile paylaşacağız.

BİJÎ SEROK APO

BİJÎ FERMANDAR DERWÊŞ

BİJÎ KURDİSTAN

YAŞASIN YİĞİT KÜRT GENÇLİĞİ

KAHROLSUN TÜRK FAŞİZMİ

YAŞASIN TAK

04.11.2010

Teyrênbazên Azadîya Kurdistan (TAK)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

      DERWÊŞ ARKADAŞ İNTİKAM ATEŞİNİ TAÇLANDIRAN BİR ÖNCÜDÜR.

 Ş.Derwêş yoldaş 1984 yılında Van Gürpınar Güzel Su köyünde dünyaya gelmiştir. Yurtsever bir aileden gelen Derwêş yoldaş, Türk faşizminin baskı ve zulmünden dolayı ailesiyle beraber 97 yılında Türkiye metrepollerine taşınmak zorunda kalmıştır. Giderek Kürt halkına karşı gelişen faşist yaklaşımlara, sisteme karşı büyük öfke duyan yoldaşımız daha küçük yaşlarda hep bir arayış içerisine girmiştir. Kürt halkının yaşadığı zulme karşılık özgürlük mücadelesine büyük bir sempatisi gelişmiştir. Giderek büyüyen özgürlük sempatisi artık içinde bir intikam ateşine dönüşmüştür. Böylece 2005 yılında örgüte katılma kararı vermiş ve Kürt Halkının yiğit militan özelliklerini kendinde yaratarak buna cevap olma mücadelesini hep kendinde yaratma çabası içinde olmuştur.

 Derwêş arkadaş örgütümüzde bir çok pratik faaliyet alanlarında çalışmalar yürütmüştür. Yürüttüğü tüm görevlerde başarılı pratikler ortaya çıkarmıştır. Başarılı pratiklerinin ardından örgütümüzün komuta kademesinde yer alan arkadaşımız 2009 yılından itibaren TAK’ın Türkiye metropollerindeki çalışmalarında sorumlu düzeyde görevler almıştır. Yine yoldaşımızın 31 Ekim 2010 tarihinde İstanbul Taksim Meydanında gerçekleştirdiği fedai eylem böylesi bir görev ve sorumluluk anlayışı gerçekleşmiştir.

 Komutan Derwêş, mücadele tarihimizde büyük bir irade sembolü haline gelmiştir. Hem kaldığı eğitim sahalarında hem de yürüttüğü pratik faaliyetlerde hiç bir zorluğu kendisi için bir engel görmemiş, inanç sahibi insanın istediği herşeyi başarabileceğinin somut bir ispatı olmuştur. Çocuk yaşlardan itibaren bedeninde taşıdığı bazı rahatsızlıkları ruhunda yarattığı yücelikle aşmayı bilmiş, Kürt Halkının Özgürlüğü için hep en ağır görevlere talip olmuştur.

Başkan Apo’nun tüm samimi barış çabalarına rağmen Kürt halkına ve O’nun her türlü siyasi güçlerine karşı saldırıların azalmaması, aksine giderek daha sinsi yöntemlerle arttırılması içimizde en çok Derwêş arkadaşın öfkesini uyandırmıştır. Aynı anda Kürt çocukları ya öldürülmüş ya da zindanlara doldurulmuştur. Derwêş arkadaşımız katıldığı toplantı ve eğitimlerde sürekli bu uygulamalara karşı gerekli cevapların verilmesi gerektiğini belirtmiş, kendisini ve denetimindeki yoldaşları bu şekilde örgütleme çabası içerisinde bulunmuştur. Bu temelde birçok hazırlık çalışmasında yer almış, bunları sonuçlandırmıştır. Nitekim Türk Devletinin geçmişten bu yana sürdürdüğü bu kirli siyasete karşı tutumunu belirleyen TAK’ın yiğit militanı Derwêş arkadaş kendi tutarlılığının bir sonucu olarak, gerçekleştireceği eylemin hazırlıklarını da bizzat kendisi tamamlamıştır. Yaşamında, görev aldığı tüm çalışmalarda olduğu gibi eyleminde de büyük bir kararlılık ve iddia sahibi olan Derwêş arkadaş kısa yaşamına büyük bir militan pratik sığdırmıştır.

Derwêş arkadaş bir militanın sorumluluk anlayışı ile ne zaman ne yapması gerektiğini bize göstererek ölümsüzler kervanına katılmıştır. Derwêş arkadaşın açtığı yol üzerinde ilerleyeceğimizin, gerektiği yerde en uygun eylemin sahibi olacağımızın sözünü veriyoruz.

Bijî Serok Apo

Bijî Fermandar Derwêş

Bijî Serxwebun û Azadî

Bijî TAK

Teyrêbazên Azadîya Kurdistan(TAK)

 

Related Links:

Togel178

Pedetogel

Sabatoto

Togel279

Togel158

Colok178

Novaslot88

Lain-Lain

Partner Links