2006 EYLEMLERIMIZ

Basına ve kamuoyuna

  

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK) onyılların intikamını alıyor. 28 Ağustos tarihinde şahinlerimiz bu kez de intikam dalışlarını Antalya’da belediye işhanı önüne , ayrıca Kocaeli Dilovası’nda boya fabrikasına yaparak TC’yi darbeledi.

İnsanca özgür yaşam mücadelesini borçlu olduğumuz önderimiz Başkan APO’nun esir tutulması yetmiyormuş gibi bir de cezalar veriliyorsa; sorumlular bilmelidir ki Kurdistan Özgürlük Şahinleri olarak TC’yi kan gölüne çevirecek, bunun hesabını ağır ödettireceğiz. Kendi kimliğimizle insan olarak kendi topraklarımızda güvenle huzur içinde yaşama özgürlüğümüz elimizden alınıyorsa, bundan sorumlu olan devlette de huzurlu güvenli hiçbir yer kalmayacak! Ölüm korkusu halkımız üzerinden eksik edilmiyorsa, TC’de de her yerde ölüm korkusu hakim olacak!

Darağaçlarına gönderilen önderlerimiz, katliamdan geçirilmiş direnişçilerimiz, cesedine dahi rastlanmamış yurtseverlerimiz, cenazesine bile işkence edilmiş Kurdistan’ın yiğit evlatları, meydanlarda balkonlarda kurşuna dizilen çocuklarımız, cayır cayır yakılan insanlarımız, ormanlarımız eylem gerekçemiz, intikam sözümüzdür. 

İntikam yemini etmiş fedailerimiz, genç milislerimiz ve doğal üyelerimizle katliamcı cani TC’yi cehenneme çevirme sözündeyiz. Eylemlerimizle de verdiğimiz sözlerimize göreyiz. Katliamcı, sömürgeci, faşist TC’ye karşı   “daha fazla eylem, daha büyük darbe” şiarıyla vuruyoruz, vuracağız!

-Yaşasın BAŞKAN APO!

-Yaşasın Halkımızın Vazgeçilmez İntikam Gücü TAK!

-Kahrolsun Kanemici Faşist TC!

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

28.08.2006

------------------------------------------------------------

SULTANAHMET EYLEMİ

14 Ağustos 2006 tarihinde, İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda saat 16:15 sıralarında gerçekleşen patlamayı Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK) olarak gerçekleştirdik. Bilinmelidir ki; uyarı amacı taşımasaydı bu eylemin çok kanlı sonuçları da olabilirdi.

Tarihsel önderimiz Başkan APO ve halkımız üzerindeki saldırılar sürdükçe kanemici, faşist, sömürgeci TC’nin tüm meydanlarına korkuyu, kabusu hakim kılacağız. Halkımıza yönelik geliştirilen hiçbir saldırı yanıtsız kalmıyor, kalmayacaktır!

Eğer bizim özgür ve onurlu yaşama hakkımız elimizden alınıyorsa; bunun sorumlusu, uygulayıcısı ve kabul gören hiç kimse rahat yaşayamaz!

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

15 Ağustos 2006

------------------------------------------------------------

SULTANAHMET’TE İKİNCİ EYLEM

Timimiz tarafından İstanbul Sultanahmet’te dün(14 Ağustos 2006) gerçekleşen uyarı eyleminin devamı olarak, aynı yerde bir patlama daha gerçekleştirildi. Bugün (15 Ağustos 2006) Sultanahmet Meydanı’nda saat 11:40 sıralarında gerçekleşen ikinci patlama, halkımıza reva görülenlere karşılık beklenmeyen yerde ve zamanda eylemlerimizle eli kanlı faşist TC’nin karşısına çıkacağımızı bir kez daha göstermiştir.

Halkımıza karşı savrulan her tehdit, geliştirilen her saldırı karşılığını eylemlerimizle bulacaktır. Çünkü TAK Kürt halkının intikam yumruğudur.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

15 Ağustos 2006

------------------------------------------------------------

MANAVGAT EYLEMİ

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Dikmen köyündeki Nardibi mevkiinde havai fişek deposunda meydana gelen patlamayı Kurdistan Özgürlük Şahinler (TAK) olarak gerçekleştirdik.

Halkımız üzerinde katliamcı politikalar hüküm sürdükçe, eylemlerimiz artarak sürecek.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

21.07.2006

------------------------------------------------------------

MANAVGAT EYLEMI

25 Haziran‘da Antalya Manavgat‘ta Büyük Şelale olarak bilinen alanda restoran ve kafeteryaların bulunduğu yerde 17:10 sıralarında gerçekleşen patlama; Kurdistan Özgürlük Şahinleri(TAK)‘nin intikam eylemlerinden biridir.

Kurdistan Özgürlük Şahinleri (TAK); Başkan APO ve halkımıza karşı geliştirdiği saldırılarla varlığını sürdürmeye çalışan eli kanlı TC‘yi darbelemek için onur savaşını vermeye yeminli, Kurdistan halkının yiğit fedailerinden oluşur.

Eylemlerimiz karşısında çaresiz kalan Türk yetkilileri, aynı sesten gazel okuyarak eylemlerimizi çarpıtmaya, saptırmaya, turistler başta olmak üzere kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor. Hızını alamayıp gazetecilerine saldırarak gerçekleri gizleme telaşına düşmüşlerdir. Takke çoktan düştü, kelinizi gizleyemezsiniz, çabalarınız nafiledir.

Kurdistan’da insanların beyinleri parçalanırken, meydanlarda ya da gece yarıları evinden alınıp vahşiyane işkencelerle infaz edilirken, 7’sinden 70’ine halkımız üzerinde imha ve inkar Demokles’in kılıcı gibi eksik edilmezken, ölülerimize dahi saygısızca saldırılırken Türkiye coğrafyasında gününü gün edip yaşamanın bedeli bombalarımıza hedef olmaktır.

Kurdistan’da yürütülen savaşı, düşmanın anladığı dilden Türkiye coğrafyasının her alanına taşırıyoruz. Turistik alanların birincil hedeflerimiz arasında yer aldığını ve hedefleyeceğimizi defalarca belirtmiş ve uyarmıştık. Turistlere uyarımızı yineliyoruz; savaş alanı olan Türkiye’ye gelmeyin. Gelenler için de derhal terk edin diyoruz. Yarın, çok geç kalmış olabilirsiniz.

Türkiye’nin her yerini intikam eylemlerimize mekan seçtik. Bunun karşısında teşvik amaçlı “ucuz tatil için gelin”denilmektedir. Bu yerlere gelerek hayatınızı ucuzca kaybedersiniz. Türkiye’ye turizmi; Başkan APO esaret altında tutulduğu, halkımız saldırıya maruz bırakıldığı sürece yasaklıyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz eylem ne ilk ne de son olacaktır. Her geçen gün büyüyoruz, büyüdükçe vuruyoruz, vurdukça büyüyoruz.

-Yaşasın Başkan APO!

-Yaşasın TAK!

-Kahrolsun Eli Kanlı Faşist TC!

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

28.06.2006

------------------------------------------------------------

ÇATALCA EYLEMİ

Onurlu Kürt halkının yiğit evlatları; imhanın, inkarın, katliamların, işkencelerin ve sürgünlerin hesabını sormaya devam ediyor. Son olarak 20 Haziran tarihinde İstanbul Çatalca Hadımköy Atatürk Sanayi Bölgesi Dr. Mithat Martı Caddesi’nde bulunan LM Kozmetik fabrikası, sabotaj eylemimize hedef oldu.

Kurdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) olarak, halkımıza yönelik geliştirilen saldırıların hesabını soruyor ve vuruyoruz. Yüzyılların intikamını alırken, 21. yy’da insanlık aleminin yüz karası olan faşist eli kanlı Türk devletini ve bütün dayanaklarını darbelemenin onurunu yaşıyoruz.

Yöneldiğimiz hedeflerimizi darbelerken ceberrut Türk devlet yetkililerine ve tüm faşist uygulamalarına tereddütsüz alkış tutanlara kalan tek şey ise; yiğit Kürt halkının fedai savaşçılarının adaletinin tecellisini beklemek olacaktır. Adaletimizin tecellisi ise; yüzyıllarca akıtılan kanlarımızın ve gözyaşlarımızın içerisinde düşmanı boğmaktır.

Halkımızın yaşamına ipotek koyanları affetmeyecek, anladıkları dilden cevap vermeye devam edeceğiz.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

21.06.2006

------------------------------------------------------------

EYÜP EYLEMİ

17 Haziran 2006 tarihinde İstanbul Eyüp Otakçılar’da bulunan Hasören Çorap Tekstil Fabrikası’nda çıkan yangın, gerçekleştirdiğimiz sabotaj eylemi sonucudur. Kurdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) olarak üstleniyoruz.

Halkımız üzerinde süregelen şovenist, faşist uygulamalar hızından bir şey kaybetmemekte, faili belli cinayetler tekrar hız kazanmakta, linç girişimleri, işkence ve sürgünlerle halkımız sindirilmeye çalışılmaktadır. Şovenizmin beslendiği tüm kaynakların hedefimiz olduğunu bir kez daha belirtiyor, intikam ve darbe amaçlı eylemlerimizin de tüm hızıyla süreceğini kamuoyuna duyuruyoruz.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

18 Haziran 2006

------------------------------------------------------------

EMİNÖNÜ EYLEMİ

Kurdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) olarak; Kürt halkına reva görülen soykırım uygulamalarına karşılık 15 Haziran günü İstanbul Eminönü’nde  Yeni Camii yakınındaki Turyol İskelesi’nin önündeki alt geçit çıkışında saat 10:15 sıralarında bombalı saldırı gerçekleştirdik

Meydanlarda açıkça ya da kaybederek öldürme, bu olmazsa zindan, linç, işkence, topraklarından göçertme gibi zorbalıklarla kişiliksizlikleştirme çabalarına karşılık her geçen gün gerçekleştirdiğimiz intikam eylemlerimizle, eli kanlı TC‘yi içine aldığımız  çemberi daraltıyoruz.

Yiğit Kurdistan halkının  büyük  intikam gücü olan Kurdistan Özgürlük Şahinleri olarak halkımızın savunmasız olmadığını, saldırılara cevapsız kalmadığını göstermeye devam edeceğiz.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

15 Haziran 2006

------------------------------------------------------------

ŞİŞLİ EYLEMİ

6 Haziran, 2006 tarihinde İstanbul Şişli’de, Kurtuluş caddesi üzerinde bulunan  pizzacıda gerçekleşen patlamayı Kurdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) olarak üstleniyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz eylemler Kürt halkına karşı geliştirilen imha ve inkar sistemine karşı irade beyanı ve duruşudur.  Kamuoyunca inandırıcılığı kalmayan yollarla eylemlerimizin inkarı ve üzerinin örtülmesi de devam etmektedir.  Ölümün gölgesi Kurdistan halkı üzerinden kalkmadığı sürece, intikam eylemlerimiz çeşitlenerek, şiddetlenerek  sürecektir.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

6 Haziran 2006

------------------------------------------------------------

MERSİN EYLEMİ

Mersin Atatürk Caddesi üzerinde 3 Haziran 2006 tarihinde saat 11.00 sıralarında gerçekleşen patlamayı TAK olarak üstleniyoruz.

Kurdistan‘daki işkence ve zulüm devam ettikçe Türkiye‘nin hiçbir coğrafyası huzur içinde olmayacaktır. Her ortaya çıkışımızda şahin vuruşuyla avdan bir parça kopararak bir sonraki ava yöneliyoruz.

Tarih boyunca ölümün gölgesinde yaşamaya alıştırılmak istendik ama hep direndik. Ölümün gölgesinde yaşama sırası, faşist TC’nin savaş rantçısı ve uygulayıcılarına  gelmiştir. Başkan APO’nun esaretinden sorumlu olanların, halkımızın yaşamına ipotek koyanların, destekçilerinin ve seyircilerinin beyinlerine eylemlerimizin korkusu kazınacaktır.

İntikam eylemlerimiz her yeri saracaktır.

-Yaşasın Başkan APO!

-Yaşasın Halkımızın İntikam Gücü TAK!

-Kahrolsun Eli Kanlı Faşist TC!

 Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

3 Haziran 2006

------------------------------------------------------------

ÜSKÜDAR EYLEMİ

Önderliğimize ve halkımıza imhayı dayatanlara, biz de yaşam hakkı tanımayacağız. Ateş toplarımız, Önderliğimiz esaret koşullarında bulundurulduğu, halkımız ateş altında tutulduğu sürece kirli oyunların tüm aktörlerini hatta izleyicilerini vuracak, yakacaktır. İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı Kısıklı caddesi Haluk Türksoy sokakta 1 Haziran tarihinde saat 13:00 sıralarında beş katlı binanın zemin katında bulunan Sezba atış poligonunda gerçekleşen patlama bu ateş toplarımızdan biridir.

Patlamanın nedeni; örgütümüze bağlı Kızıl Şahin isimli intikam timimizin gerçeleştirdiği sabotaj eylemidir. Eylemlerimiz yaygınlaştıkça devlet yetkilileri patlamalara neden bulmakta oldukça zorlanmakta, mantık dışı açıklamalarla kamuoyunu yanıltmaya, beyhude çabalarla eylemlerimizin etkisini azaltmaya çalışmaktadırlar.

Eylemlerimiz sonucu alınan darbelerin büyük olmasından kaynaklı minareye kılıf uydurma telaşına girilmiştir. Atatürk Havalimanı C terminali eylemimizin ardından zararın büyüklüğüne tanım getirilemezken, hemen sonradan ciddiyet ve inandırıcılıktan uzak açıklamalarla filli kılla tarif etmek misali, eylemin nedeni ve sonucu çarpıtılmaya çalışılmıştır. Başta Istanbul Emniyet Müdürlüğü olmak üzere tüm güvenlik birimleri yalancılık, çarpıtma ve manipülasyonla olsa olsa fizik kurallarını altüst edebilirler ama kimseyi ve hiçbir yeri koruyamazlar. Mızrak çuvala sığmıyor, sığamaz.

Bundan sonraki eylemlerimiz devlet yetkililerine yapamadıkları itirafı zorunlu olarak yaptıracaktır. Daha önce de belirtmiş ve uyarmıştık, umulmadık zaman ve mekanlarda karşınıza çıkacağız. Bundan sonraki süreçte gaz sıkışmasından dolayı patlamalar sıklaşacak, hedeften sapmış kurşunlar adresini bulacaktır. Kimliğimizle soykırımcı Türkiyenin her yerinde suçlu bulunuyorsak, biz de bu coğrafyada güvenli hiçbir yer bırakmayacağız.

Bunları belirtirken gerçeği su yüzüne çıkarıyor, olacaklardan da haberdar ediyoruz. Yani intikam timlerimizin eylem kararlılıklarını, sözlerini ve darbelerini kamuoyuna taşırıyoruz.

İntikam timlerimiz sınır tanımadan her alanda her hedefe ve kişiye ulaşıp imha edecek hırs ve kararlılıktadır. Düşmanla, halkının intikam fedai gücü olarak yüzleşmeye yeminli timlerimiz bulunduğu her yerde, düşmanın kalbini sökmeye beynini patlatmaya odaklanmıştır. İntikam timlerimizin geçtiği yerler  eskisi gibi kalmayacak, çehresi değişecektir.

Halkımızın katliamına akıtılan bütçelerle “hasta adam’a dönen ceberrut Türk devleti, intikam eylemlerimizle beyin ölümü yaşamakta, azrailin karşısında son nefesini vermeye hazırlanmaktadır.

TAK olarak eylemlerimizle saptırılmaya çalışılan gündeme bombalarımızla düşeceğiz. Farklı mekanlarda, zamanlarda, farklı eylem tarzlarıyla Türkiye gündemini intikam eylemlerimiz oluşturacak. Kürt halkının öfkesini, intikam gücünü herkes tanıyacaktır. Şahinlerimizin her dalışında Türkiye’de fırtınalar kopacaktır.

-Yaşasın Başkan APO!

-Yaşasın Halkımızın İntikam Gücü TAK!

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

1 Haziran 2006

------------------------------------------------------------

ATATÜRK HAVALİMANI EYLEMİ

İstanbul Atatürk Havalimanı C terminali kargo bölümünde çıkan yangın, eylem timimizin sabotaj eylemi sonucu yanmaktadır. 24 Mayıs 2006 tarihinde yiğit Kurdistan halkının intikam gücü Kurdistan Özgürlük Şahinleri olarak bu eylemi gerçekleştirdik.

Eli kanlı faşist TC’nin Başkan APO üzerinde zamana yayılmış imha ve Kurdistan halkı üzerinde yürütülen katliam uygulamaları cevabını halkımız ve onun intikam gücü tarafından bulmaktadır.

Başkanımıza ve halkımıza karşı işlenen her suç karşılığını hedeflerimizi büyütmeyle, eylemlerimizi yaygınlaştırma ve sıklaştırmayla bulacaktır.

Kurdistan Özgürlük Şahinleri olarak halkımıza onurlu yaşam alanı bırakmayanlara diyoruz ki; politikalarınızda ısrar ettikçe yaşamı sizin için cehenneme çevireceğiz.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

24.05.2006

------------------------------------------------------------

ZALİMLER KARŞISINDA HALKIN İNTİKAM GÜCÜ,  ADALETİNİN KESKİN KILICIYIZ

Soykırımcı TC 250 bin kişilik ordusuyla, tankı ve topuyla yine halkımızı savaş cenderesine almış, terör ve işkenceyi evlere kadar taşımıştır. Bununla amaçlanan; halkımızın kendisini ve değerlerini inkar etmesi, nefessiz bırakılmasıdır. Kirli politikalarıyla sözde misak-ı mili sınırları ve Kuzey Kurdistan ile yetinmeyip, halkımız üzerinde estirdikleri katliam rüzgarlarını Güneye de taşımak isteyen TC, Güney halkımızı ve kazanımlarını da hedeflemektedir.

Önderliğimizin esaretinin sorumlu güçlerinden olan AB ve ABD,nin halkımızın akıtılan kanından palazlandıkları açık bir gerçektir. Lagendijk şahsında ABye de diyoruz ki; halkımız 200 yıldır yürüttüğünüz iradesiz, köle, bilinçsiz  Kürt yaratma politikalarınızı deşifre etmiştir. Halkımızın vereceğiniz akla ihtiyacı yoktur. Kendi haklarını alabilecek güçte, iradede ve akıldadır. Bunun savaş gücüyle çözüleceğini çok iyi biliyor ve uygulamaktadır.

Mülkün temeli olarak görülen “adalet”le katliam, işkence ve tutuklama kararlarını alanların ve uygulayanların cezalandırılmalarını beklemiyoruz. “Devletin bekaası için” bir zamanlar kendi başbakanını asanlar yeri geldiğinde kamuoyunun, askerin motivasyonu ve şovenizmin canlandırılması için kendi askeri gücüne saldırı gerçekleştirenler, son olarak Hakkari’de kendi çocuklarını da hedeflemiştir. Karargahını Kurdistan’a taşıyan çeteci Büyükanıt anlaşılan, provokasyonlar için doğru iz üzerindedir. Şemdinli’de açığa çıkan faşist devletin kirli ilişkilerinin, katliamlarının, saldırılarının, komplolarının uygulayıcıları Büyükanıt ve çetesi; son olarak başka “iyi çocuklar” eliyle yaptırılan Hakkari provokasyonuyla manipülasyonu geliştirerek bilinç çarpıtmasıyla aklanma ve katliam ortamını yaratma arayışındadır.

Kurdistan Özgürlük Şahinleri olarak, Şemdinli’de de hasır altı edilmeye çalışılan katliam uygulamalarının sorumlularını halkın adaletinin keskin kılıcı olarak en ağır şekilde cezalandıracağız. Büyükanıt ve çetesine, büyük yanıtlar vereceğiz.

Gerek komplocu güçlerin gerekse de katliamcı, eli kanlı Erdoğan ve Genel Kurmay Başkanı’nın sadık kalacakları tek sözleri halkımızın imhasıyken, yalan ve aldatmacadan ibaret sözlerini tutmalarını beklemek saflıktır. Gün geçmiyor ki halkımız üzerinde yeni katliam planlamaları yapılmasın. Bu haliyle eli kanlı TC’nin halkımızla yaşayacağı daha büyük bir sorun ve çelişki olamaz. Yıllardır görülmektedir ki barış ve demokrasi çağrılarıyla ve çabalarıyla bir yere varılamamaktadır. Barış ve demokrasi çağrıları, yanıtını katliam ve işkence olarak bulmaktadır.

Öfkesini meydanlarda haykırmaya yaşını engel görmeyen 7’sinden 70’ine çocuklarımızı, dedelerimizi kurşunlayan, panzerlerle ezen, aralıksız sürdürülen tutuklamalarla son olarak 80 çocuğumuzu cezaevlerine dolduran TC devletinin bu uygulamalarını tasvip etmeyip mücadelemize katılmak yerine; halkımızın düşmanlarının kirli savaş uygulamalarının bir parçası olan hareketimiz Kurdistan Özgürlük Şahinleri’ni karalama ve kınama kampanyalarına katılınmasını, yiğit Kurdistan halkının intikam gücü olarak tasvip etmiyoruz. Türk devletinin Başkan APO’ya ve halkımıza karşı geliştirdiği kirli politikalarına pratik olarak gelmekle kalmayıp TC’ye hakkını veren intikam eylemlerimizin kınanması yerine yapılması gereken; pasif savunma pozisyonundan aktif saldırı konumuna geçmektir. Nitekim halkımız hareketimizi ve amaçlarımız doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz eylem çizgimizi onaylamaktadır.

Eylemlerimiz sonucu yaşanan tüm ölümlerden, maddi ve manevi darbelerden sorumlu olanlar, halkımıza karşı her türlü insanlık suçunu işleyenlerdir. Şiddet gerekçelerimizi sorgulayanlar ve kınayanlar; şunu bilmelidirler ki yiğit Kurdistan halkının Önderi Başkan APO esaret koşullarında zamana yayılmış imhaya maruz bırakılırken, Kürt çocuklarına ve analarına katliam fermanları verilirken, değerlerine saldırılırken kimse halkımızın intikam gücü olarak bizden farklı bir mücadele ve eylem tarzı beklememelidir. Kimsenin bunu bekleme hakkı yoktur. Kürt halkı sahipsiz değildir. Yiğit ve kahraman çocukları değerlerini ve halkını sonuna kadar koruyacaktır. Kural, sınır tanımayan düşmana karşı kural ve sınır tanımayacağız. Yiğit Kürt gençliği de eylem çizgisini Amed’de netleştirmiştir.

Başkan APO’ya ve Kürt halkına özgürlük iddiasındaki tüm hareketleri de bu vesileyle aktif mücadeleye davet ediyoruz.

-Yaşasın Başkan APO!

-Yaşasın Halkımızın İntikam Gücü TAK!

-Kahrolsun Eli Kanlı Faşist TC!

 Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

11.05.2006

------------------------------------------------------------

MARMARİS EYLEMİ

28 Nisan günü 21:00 sıralarında önemli turizm merkezlerinden olan Marmaris‘te bulunan Sentimental Otel‘de Kurdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) olarak eylem gerçekleştirdik.

Keskin mücadelemizin yakıcı şiddeti karşısında faşist, katliamcı Türk devleti çaresiz kalmakta panik, kaygı ve korkuyu en derininden yaşamaktadır. Bu korku ve kaygıyla eylemlerimiz sonucu gelişen patlamalar, uşaklaşmış basın tarafından da her seferinde “gaz sıkışması, iş kazası, nedeni belirsiz” olarak yansıtılmaktadır. Onların diliyle uyarıyoruz; hiçbir dönem olmadığı kadar “gaz sıkışması, iş kazası ve nedeni belirsiz” patlamalarla karşılaşılacaktır!

Kalleşçe, gaddarca saldırarak halkımızın kanıyla beslenen zalim TC’nin; turistik alanları İstanbul, Antalya, Marmaris, Muğla, Bodrum, Alanya, Fethiye, Pamukkale, Çeşme, Kuşadası, Manavgat gibi yerlerde bulunmak,  her yerden daha fazla eylemlerimize hedef olmak anlamına gelecektir. Halkımız üzerinde katliam fermanları verilirken, onuruna sahip çıkmak için alanları mesken tutan çocuklarımıza analarımıza ölüm reva görülürken, Önderliğimiz deniz ortasında cehennem koşullarında tutulurken; deniz kenarlarında, turistik alanlarda tatil yapmanın bedelinin bombalar ve ölüm olduğu bilinmelidir.

Turizm merkezlerinin birincil hedeflerimiz arasında yer aldığını bir kez daha belirtiyoruz ve Türkiye’yi tatil için seçmeyi düşünen turistleri de uyarıyoruz; faşist Türkiye’de özelde turizm merkezlerinde ve yönelim beklenmeyen, tahmin düzeyinin sınırları dışında yer alan noktalarda geliştireceğimiz eylemlerimizin sonuçlarından sorumlu olmayacağız.  Türkiye’ye gelerek özel savaş rejimine, kirli faşist uygulamalara ve eli kanlı siyasetçilerin rantlarına katkıda bulunmayın. Türkiye’ye sağladığınız her döviz halkımız, çocuklarımız  üzerine bomba, kurşun ve katliam olarak dönmektedir.

Halkımızın onurlu insani taleplerine soykırımla, saldırı, işkence ve tutuklamayla cevap verenler, başta turizm olmak üzere diğer gelir kaynaklarından rahatça beslenemeyeceklerini bilmelidirler. Kurdistan halkı üzerinde katliam ve ölüme dayanak oluşturacak her şeyi hedefliyoruz, hedefleyeceğiz. Yiğit, onurlu Kurdistan halkının intikam gücüyüz. İntikam eylemlerimizin sonuçlarından sorumlu olanlar intikama gerekçe oluşturanlardır.

-Yaşasın Başkan APO!

-Yaşasın Kurdistan Halkının İntikam Gücü TAK!

-Kahrolsun Eli Kanlı TC!

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

29.04.2006

------------------------------------------------------------

İKİTELLİ EYLEMİ

İstanbul’daki İkitelli Organize Sanayi Sitesi’nde bulunan kimya fabrikası, 24 Nisan 2006 tarihinde Kurdistan Özgürlük Şahinleri (TAK)ne bağlı intikam timinin gerçekleştirdiği eylem sonucu yanmaktadır.

Eylemlerimiz karşısındaki çaresizlik ve yenilgiyle de “nedeni belirsiz“ olarak yansıtılan bu eylem, halkımıza karşı uygulanan katliam, vahşi baskı politikası, tutuklamalar ve işkencelere cevap amaçlı yapılmıştır.

Üretimiyle faşist TC‘nin ölüm kusmasında rol oynayanlar; bu misyonlarını sürdürdükçe panik, kaygı, korkuyla yaşayacaklarını, intikam ateşlerimizle karşılaşacaklarını böylece bilsin!

Beklenmedik anda ve yerde ortaya çıkıyor ve yaratıcı taktiklerle vahşi barbar sistemin tüm dayanaklarını, bir halkın imhadan geçirilmesine destek verenleri de darbeliyoruz. Soykırımımızdan rant elde eden çevreleri, hem ekonomik hem de siyasi olarak çökertmeye devam edeceğiz.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

25.04.2006

------------------------------------------------------------

BAKIRKÖY EYLEMİ

16.04.2006 tarihinde İstanbul‘un Bakırköy ilçesi  Ebu Ziya caddesinde gerçekleşen patlamayı Kürt halkının intikam gücü Kurdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) olarak üstleniyoruz.

Halkımız ve Önderliğimiz üzerinde katliam uygulamaları, işkenceler sürdüğü müddetçe Türkiye‘de bombalar patlayacak, hiçbir gün huzurlu geçmeyecektir.

İntikam gücümüz karşısında, yenilgilerini gizleme amaçlı eylemlerimizi perdeleme, gizleme, sonuçlarını çarpıtma çabaları hiçbir işe yaramayacaktır. Çünkü eli kanlı faşist rejimde açtığımız yaralar her geçen gün büyüyecek, daha fazla kan kaybedeceklerdir. Ölüm ilanları inkara gelmez boyutlara ulaşacaktır.

Kürt halkını katliamlarla hedef alanlar, halkımızın üzerine kurşun yağdıran çakal sürüleri bunun karşılığının olduğunu bilsin. Şiddetin dozajını artırmaya, kural tanımamaya bundan sonra da devam edeceğiz.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan

17.04.2006

------------------------------------------------------------

FAŞİST REJİMİN HAKİM VE SAVCILARINA UYARI EYLEMİ

İstanbul’da Beyoğlu ve Şişli Adliyesi‘nde çalışan hakim ve savcıları taşıyan servis otobüsüne uyarı amaçlı koyduğumuz bombanın patlamaması doğru yorumlanmalıdır. Uyarı amaçlı yerleştirilmiş bombanın patlamamış olmasını şansa bağlamak, gafletten başka bir şey değildir.

Halkın kanıyla beslenen bezirgan takımının kuklası haline gelen hakim ve savcılar; halkımıza katliam fermanları çıkaran faşist TC‘nin yasama organlarını, pervasızca halkımıza saldırarak katliam kararlarını uygulayan yürütme organlarını işledikleri insanlık dışı suçlardan dolayı yargılayıp mahkum etmek yerine, şoven duygularla ve intikam histerisiyle sadece onurunu koruma refleksi gösteren kahraman halkımızı yargılayıp cezaevlerinde yeni işkencelerle terbiye etmek istemektedirler.

Halkımız üzerinde yürütülen yargı terörü derhal son bulmalıdır! Halkımız üzerinde yürütülen yargı terörünün uygulayıcılarına karşı gerçekleştirdiğimiz bu uyarı eylemi doğru anlaşılmazsa, hakimler ve savcılar intikam timlerimizin yönelimlerinden kurtulamayacaklardır. Aksi takdirde uyarı eylemleri kanlı eylemlere dönüşür.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

10.04.2006

------------------------------------------------------------

 AYMAZ KATİLLER PARTİSİ‘(AKP)ne CEVABIMIZ SÜRECEK

5 Nisan 2006‘da öğlen saatlerinde İstanbul AKP Esenyurt ilçe teşkilatında meydana gelen patlamayı Kurdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) olarak üstleniyoruz.

Kahraman Kürt halkına karşı geliştirilen imha konseptinin son uygulayıcı gücü olan, gözünü kan bürümüş çocuk katili Erdoğan‘ın ve onun softa eniklerinin partisine yönelik gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz eylemler; katliam sonrası her gün pervasızca tekrar ettikleri “Kürt direndikçe, öldürmekte direteceğiz“ stratejilerine ve kirli uygulamalarına cevaptır.

TAK olarak; Başkan APO‘ya ve halkımıza yönelik menfur saldırıların cevapsız kalmayacağını belirtmiştik. Bir kez daha belirtiyoruz; halkımıza katliam ve ölüm kusan AKP iktidarının emrindeki çocuk katilleri ve Başkan APO‘ya uygulanan imha siyasetinde pay sahibi olan sivil asker hiç kimse intikam timlerimizin avından kurtulamayacaklardır.

Eli kanlı çocuk katili Erdoğan‘ın lideri olduğu, kimliksizleşmiş, vatansızlaşmış, onursuzlaşmış köle Kürtlerin de kan tüccarlığı, rantçılığı yaptığı faşist AKPye ve halkımıza reva görülen katliamın yürütücüsü, destekçisi ve dayanağı olan tüm faşist kurum ve kuruluşlara yönelik eylemlerimiz devam edecek.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

05.04.2006

-------------------------------------------------------------

EYLEMLERİMİZ

31 Mart tarihinde Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne yönelik gece 23:30′da gerçekleşen bombalı saldırıyı üstleniyoruz.

Katliamcı Türkiye faşizmine karşı yüreklerinde nefretleri, öfkeleri ve ellerinde taşlarından başka hiçbir şey olmayan halkımıza vahşiyane katliam saldırılarıyla cevap verenlere; Türk faşist güçlerini her yolu kullanarak bertaraf etmeyi, Türkiye‘yi şiddetli eylemlerimizle yaşanmaz hale getirmeyi görevimiz bildiğimizi açıklıyoruz.

TC Başbakanı Erdoğan çocukları, kadınları ve savunmasız kitleyi hedef gösterip katliama tabi tutuyorsa, bizlere de hedef gösterdiğini bilmelidir. Türk halkı yaptığımız, yapacağımız tüm eylemlerin sorumlusunun eli kanlı faşist başbakanları Erdoğan ve onun salyalı tetikçileri olduğunu artık görmelidir.

Başkan APO’yla halkımız arasına koyduğunuz her engel, çocuklarımıza, gençlerimize, analarımıza sıktığınız her kurşunun, attığınız her bombanın, yaptığınız her işkencenin bedelini ağır ödettireceğiz.

 Teyrênbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

02.04. 06

 

 EYLEMLERIMIZ SÜRECEK…

 

Related Links:

Togel178

Pedetogel

Sabatoto

Togel279

Togel158

Colok178

Novaslot88

Lain-Lain

Partner Links