slider image 1

ŞEHİT Güven AMARA ROJ(Leyla Basut)

  Kod Adı: Güven AMARA ROJ

  Adı Soyadı: Leyla Basut

  Doğum Tarihi ve Yeri: 1985 / Siirt     

  Anne Adı: Hakime

  Baba Adı: Sabri

  Şehadet yeri ve Tarihi: 08.10.2016 – Ankara

 Detaylar...

slider image 1

ŞEHİT Eylem NEWROZ(Eylem Yaşa)

  Kod Adı: Eylem NEWROZ

  Adı Soyadı: Eylem Yaşa

  Doğum Tarihi ve Yeri: 1984 / Amed Merkez     

  Anne Adı: Hanım

  Baba Adı: Naif

  Şehadet yeri ve Tarihi: 10.06.2016 – İstanbul

 Detaylar...

slider image 1

ŞEHİT Asya GLİDAĞ(ESER ÇALİ)

  Kod Adı: Asya GLİDAĞ

  Adı Soyadı: ESER ÇALİ

  Doğum Tarihi ve Yeri: 13.11.1992 – IĞDIR     

  Anne Adı: SİMZER

  Baba Adı: SALİH

  Şehadet yeri ve Tarihi: 28 Nisan 2016 – Bursa

 Detaylar...

slider image 1

ŞEHİT Munzur CİWAN(Ömer Bayram)

  Kod Adı: Munzur CİWAN ÇİYA

  Adı Soyadı: Ömer Bayram

  Doğum Tarihi ve Yeri: 1987 / AMED-Lice     

  Anne Adı: Fatma

  Baba Adı: Hüseyin

  Şehadet yeri ve Tarihi: 07 Nisan 2016 - Bolu

 Detaylar...

slider image 1

ŞEHİT Rojhat WELAT(Serdar Kayardı)

  Kod Adı: Rojhat WELAT

  Adı Soyadı: Serdar Kayardı

  Doğum Tarihi ve Yeri: 1987 / Kayseri-Sarız     

  Anne Adı: Adile

  Baba Adı: Tahsin

  Şehadet yeri ve Tarihi: 07 Nisan 2016 - Bolu

 Detaylar...

slider image 1

ŞEHİT Doğa JİYAN(Seher Çağla Demir)

  Kod Adı: Doğa JİYAN

  Adı Soyadı: Seher Çağla Demir

  Doğum Tarihi ve Yeri:     

  Anne Adı:

  Baba Adı:

  Şehadet yeri ve Tarihi: 13 Mart 2016 - Ankara

 Detaylar...

slider image 1

ŞEHİT DERWÊŞ ŞİNO (Vedat ACAR)

   Kod Adı: DERWÊŞ ŞİNO

   Adı Soyadı: Vedat ACAR

   Doğum Tarihi ve Yeri: 1984 / VAN      

   Anne Adı: Şehriban

   Baba Adı: Ali Eşref 

  Şehadet yeri ve Tarihi: 31 Ekim 2010- İstanbul

 Detaylar...

ŞEHİT KEMAL SİVEREK (Müslüm Güneşoğlu)

   Kod Adı: KEMAL SİVEREK

   Adı Soyadı: MÜSLÜM GÜNEŞOĞLU

   Doğum Tarihi ve Yeri: 1980 - SİVEREK     

   Anne Adı: FERİDE

   Baba Adı: HAMZA

   Şehadet yeri ve Tarihi: 19.08.2008 - MERSİN

Detaylar...

slider image 3

ŞEHİT ŞOREŞ HAKKARİ (ORHAN CANER)

   Kod Adı: ŞOREŞ HAKKARİ

   Adı Soyadı: ORHAN CANER

   Doğum Tarihi ve Yeri: 1975 - HAKKARİ     

   Anne Adı: HAYAT

   Baba Adı: AHMET

   Şehadet yeri ve Tarihi: 16.08.2008 - HATAY

 Detaylar...

slider image 4

ŞEHİT ERDAL ANDOK (GÜVEN AKKUŞ)

   Kod Adı: ERDAL ANDOK

   Adı Soyadı: GÜVEN AKKUŞ

   Doğum Tarihi ve Yeri: 1979 - İSTANBUL     

   Anne Adı: ŞÜKRAN

   Baba Adı: HÜSEYİN

   Şehadet yeri ve Tarihi: 22.05.2007 - ANKARA

 Detaylar...

 

ŞEHİT ZINAR RAPERÎN (ABDULBAKİ SÖMER)                           

  

Kod Adı: ZINAR RAPERÎN

Adı Soyadı: ABDULBAKİ SÖMER

Doğum Tarihi ve Yeri: 10.01.1989/ VAN-Gürpınar      

Anne Adı: Keside

Baba Adı: Musa

Şehadet Tarihi ve Yeri: 17 Şubat 2016 - Ankara Merasim sokağı

         

BASINA VE KAMUOYUNA


ANKARA’DA FAŞİST TC DEVLETİNİ KALBİNDE VURDUK


   17 Şubat 2016 günü akşam saat 18:30’da Ankara Merasim sokakta faşist TC ordusunun konvoyuna yönelik TAK olarak gerçekleştirdiğimiz fedai intikam eyleminde Yüzlerce faşist Türk subayı öldürülmüştür. Eylem TAK kuvvetlerimize bağlı ÖLÜMSÜZLER TABURU savaşçısı, Kürt halkının yiğit evladı Zınar RAPERİN (ABDULBAKİ SÖ
MER) Yoldaş tarafından patlayıcı yüklü aracın patlatılması suretiyle gerçekleştirilmiştir.
Bu eylem Cizre’de bodrumlarda hunharca katledilen savunmasız, yaralı sivil insanlarımızın intikamı için yapılmıştır. Tüm herkes şunu bilsin ki bunun sorumlusu yaralı insanlarımızın yakılması talimatını verenlerdir. Savaşta hiçbir kural tanımayan, halkımızın yaşadığı şehirleri yerle bir eden faşist Erdoğan-AKP çetesi bu ateşin kendilerini yakacağını da bilmeliler.
TAK olarak daha öncede ilan ettik; Kürt halkına yönelecek her türlü saldırının hesabını soracağız. Kürt halkına yaşatılan her acının intikamını misliyle alacağız.

Kürt Halkının Düşmanları !

   Kürt halkına düşmanlığın bir bedeli vardır. Yaptığınız her saldırının hesabı mutlaka sorulacaktır. Hiç bir yerde, hiç bir zaman güvende değilsiniz. Nasıl ki savunmasız halkımızın evlerini başlarına yıktıysanız bizde Karargahlarınızı başınıza yıkacağız. Başta faşist TC–AKP devleti ve tüm yardakçıları olmak üzere, tüm herkes şunu iyi bilmelidir ki; Kürt halkına yaşattığınız her acıyı binlerce katıyla siz yaşayacaksınız. Halkımıza en büyük acıları yaşatan ve tarihin her döneminde Saray kapılarında onurunu ve şerefini satarak yaşamaya çalışan hain işbirlikçiler; TAK’ın tarihsel adaletinden kaçamayacaksınız.

Kürt Halkının Dostları !

   Her zamankinden daha büyük bir cesaretle faşizme karşı ayağa kalkın. Erdoğan’ın faşist diktatörlüğünü yenmek için her zamankinden daha güçlüyüz. TAK savaşçıları her yerde düşmanın kalbine korku salmaya devam edeceklerdir.

Kürt Halkı !

   Binlerce yıldır bu coğrafyada ortak ve eşit yaşam arayışlarına verilen cevap hep katliam ve soykırım olmuştur. Ülkemizi toplu mezarlar dönüştürdüler. Artık özgürlüğün ve bağımsızlığın şafağındayız. Bu senin hakkındır. Ayağa kalk ve korkma! Senin binlerce Erdal, Derwêş ve Zınar’ın var. Özgürlüğün ve bağımsızlığın için kendilerini Feda etmeye hazırlar. Bu onurlu yolda yürümek isteyen Kürt gençliği; direniş saflarında yerini al.

Tüm İnsanlığa!

   Bugün Kürdistan da halkımız tarihin gelmiş geçmiş en barbar ve ahlaksız faşist diktatörlüğünün vahşi saldırısı altındadır. Hergün onlarca savunmasız masum insanımız faşist Erdoğan çeteleri tarafından katledilmektedir. Faşist Erdoğan’ın şantajları karşısında bu insanlık suçuna sesiz kalmak, bu vahşetin ortağı olmak demektir.
   Bugün Erdoğan ve onun çetesi, yaptığımız eylemi çarpıtarak farklı yansıtmaya çalışmaktadır. Kürt halkının her direnişini terörize ederek yeni katliamlara zemin yaratma çabası ve yalanı bir kez daha ortaya çıkmıştır. İlk andan bu yana eylemi farklı guruplara mal ederek, Kürt halkının büyük bedeller ödeyerek elde ettiği kazanımlara karşı DAİŞ eli ile elde edemediğini, uluslararası güçleri manüple ederek elde etmeye çalışmaktadır. Bu güne kadar yaptığımız tüm eylemlerin sorumluluğunu üslendik. Kürt halkının savaş örgütü TAK, sahip olduğu savaş kapasitesiyle her türlü eylemi kendi özgücü ile yapacak güçtedir.

İNTİKAM, evinde, sokak ortasında katledilen yiğit Kürt Anaları için !

İNTİKAM, daha anne karnındayken katledilen mahsum Kürt Bebekleri için !

İNTİKAM, bodrumlarda hunharca katledilip, yakılan onurlu tüm Kürt İnsanları için !

ZINAR YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!
ŞEHİTLER ÖLMEZ!
YAŞASIN KÜRTLER VE KÜRDİSTAN!
YAŞASIN BAŞKAN APO!
YAŞASIN TAK!

      

    Zınar Raperin Arkadaş;          

    Zınar Raperin arkadaşımız 1989 yılında Van’ın Gürpınar ilçesinde yurtsever bir ailede dünyaya geldi. 2005 yılından itibaren Kürt özgürlük mücadelesinin değişik zeminlerinde mücadele yürütmüştür. 2011 yılından bu yana ise TAK saflarında Önder Apo’nun ve Kürt halkının fedaisi olarak büyük emekler vermiş bir arkadaşımızdır. Mütevaziliği sadeliği ve fedakarlığıyla TAK içinde öncü ve örnek bir duruşa sahip olmuştur. Önderliğimize ve halkımıza dönük geliştirilen saldırıların yarattığı büyük öfke ve kinle kendisini büyük intikam görevlerine hazırlamıştır. Bugün yaptığı eylemle Kürt halkının yiğit ve kahraman bir evladı onurlu bir savaşçısı olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

    Anısına bağlılık sözümüzü yineliyor,bizlere devrettiği mücadele bayrağını onun komutasında, ülkemizden işgalci faşist sömürgecileri kovana dek her yerde ve her zaman yükseltmeye devam edeceğiz.

ZINAR YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!
ŞEHÎD NAMIRIN!
BIJÎ KURD Û KURDISTAN
BIJÎ SEROK APO!
BIJÎ TAK!

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

19 - 02 - 2016

 

------------------------------------------------

Ji çapemenî û rayagiştî re;

ME DEWLETA TC YA FAŞÎST LI ENQERÊ, DI DILÊ WÊ DE LÊDA  
Roja 17’ê Sibata 2016’an êvarî saet di 18:30’yan de, li Enqerê li kolana Merasim li hember konvoyeke artêşa TC ya faşîst, di çalakiya tolhildanê ya fedayî de ku wekî TAK me pêk aniye de, bi sedan serbazên tirk ên faşîst hatine kuştin. Çalakî ji hêla şervanê tolhildanê yê fedayî, ji hêla lawê egîd ê gelê kurd Zinar Raperîn (Abdulbakî Somer) ve, bi teqandina maşîneke bombebarkirî pêk hatiye.

   Ev çalakî, ji bona tolgirtina mirovên me yên sivîl ên li jêrzemînên Cizirî bêparastin û birîndar bi hovîtî hatin qetilkirin, hatiye kirin. Bila herkes vê bizanibe ku, berpirsyarê vê, yên ku fermana şewitandina mirovên me yên birîndar dane bi xwe ne. Çeteyên Erdogan-AKP ên faşîst ku di şer de rêzikên şer nas nakin, bajêrên ku gelê me lê jiyan dikin hilweşandine, divê bizanibin ku wê ev agir wan jî bişewitîne.

   Me wekî TAK berî jî îlan kiribû; em ê hesabê her êrîşeke li dijî gelê kurd bipirsin. Em ê tola vê êşa ku bi gelê kurd didine jiyandin, qat bi qat ji wan bigirin.

Ji hemû dijminên gelê kurd re!

   Bedeleke dijmintiya gelê kurd heye. Ji sedî sed wê hesabê her êrîşên ku we kirine bê pirsîn. Hûn li tu derê û di tu wextî de, ne di bin ewlehiyê de ne. We çawa ku malên gelên me yên bêparastin di serserê wan de hilweşand, em ê jî biryargehên we di serserê we de hilweşînin. Di serî de dewleta faşist a TC-AKP û hemû şelaqên wan, divê her kes vê bizanibe ku; her êşa ku we bi gelê me daye jiyandin, em ê bi hezaran qatî bi we bidine jiyandin. Ew nokerên xayîn ku êşên mezin bi gelê me dane jiyandin û di her demên dîrokê de rûmet û şerefa xwe li ber deriyê Qesran firotine; hûn ê nikaribin ji edaleta TAK’ê birevin.

Ji hemû dostên gelê kurd re!

   Ji her demê bêtir, bi wêrekiyeke mezin li hember faşîzmê rabin ser piyan. Ji bona ku em dîktatoriya faşîst a Erdogan têk pêk bibin, em ji her demê bêtir bihêztir in. Wê şervanên TAK’ê, li her derê di dile dijmin de tirsê belavkirinê bidomîne.

Gelê Kurd!

   Bi hezaran salane li ser vê erdnîgariyê, li hember lêgerînên jiyaneke hevbeş û wekhev, bersiva ku hatiye dayîn her carê komkujî û qirkirin bûye. Welatê me veguheztin gorên tomarî. Em êdî di berbanga azadî û serxwebûnê de ne. Ev mafê te ye. Rabe ser piya û netirse! Bi hezaran Erdalên te, Derwêşên te û Zinarên te hene. Ew ji bona azadî û serxwebûna te, xwe ji fedakirinê re amade ne. Ciwanên kurd ên ku dixwazin di vê riya bi rûmet de bimeşin; di refên berxwedaniyê de ciyê xwe bigire.

Ji hemû mirovantiyê re!

   Îro li Kurdistanê gelê me, di bin êrîşên herî hov û bêehlaq ên dîktatoriya faşîst de ne. Her roj bi dehan mirovên me yên mahsûm ên bêparastin, ji hêla çeteyên faşîst ên Erdogan ve têne qetilkirin. Li hember şantajên Erdoganê Faşîst, li hember vî sûcê mirovantiyê bêdengmayîn, tê wateya hevkariya vê hovîtiyê.
Îro Erdogan û çeteyên wî, hewl didin vê çalakiya me cuda bidine teyisandin û berovajî bikin. Careke din derket holê ku, hewl didin bi derewan berxwedaniya gelê kurd terorîze bikin û bingeha komkujiyên nû biafrînin. Ji kêliya pêşîn çalakiyê kirin stûyê komên cuda û li hember destkeftiyên gele kurd ku bi bedelên mezin bidest xistine û nikaribûn bi destê DAÎŞ’ê jî vê bi dest bixin; dixwazin hêzên navnetewî bixapînin û wisa encam bi dest bixin. Me hetanî roja îro çi çalakî li dar xistibe, me lê xweyîtî kiriye. TAK ku rêxistina şer a gele kurd e, bi kapasîteya xwe ya şer, dikare her cure çalakî bi hêza xwe ya cewherî bike.

RÊHEVAL ZİNAR NEMİRE!
ŞEHÎD NAMİRİN
BİJÎ KURD Û KURDİSTAN!
BİJÎ SEROK APO!
BİJÎ TAK!

Rêheval Zinar Raperîn;

   Hevalê me Zinar Raperîn, di sala 1989’an de, di nav malbateke welatparêz de, li Gûrpinara Wanê hatiye dinê. Ji sala 2005’an ve, li gelek zemînên cuda ên têkoşînê de têkoşîn daye. Ji sala 2011’an pê ve jî, hevalê me di refên TAK’ê de, wekî fedayiyê Rêber Apo û gelê kurd, kedeke mezin daye. Bi mûtewazîbûn, sadebûn û fedekariya xwe, di nava TAK’ê de xwediyê sekneke pêşeng û mînak bû. Êrîşên li hember Serokatiya me û gelê me, di wî de hêrs û tolgirtineke mezin çêkiriye û li ser vê bingehê xwe ji peywirên xwe re amade kiriye. Îro jî bi vê çalakiya ku kiriye re jî, ji hemû dinyayê re da nişandan ku, çiqas lawekî egîdane û şervanek birûmet ê gelê kurd e.
Em cardin soza girêdaniya bîranînên wî nû dikin. Em ê di bin fermandariya wî de, ew ala têkoşînê ku dewrî me kir, hetanî ku mêtîngerên faşîst ên dagirker ji welatê xwe biqewitînin, em ê li her derê û di her demê de bilindkirinê berdewam bikin.

TOLHILDAN; bo dayîkên egîd ên ku li nava mal û kolanên xwe de hatine qetilkirin!
TOLHILDAN; bo pitikên kurd ên mahsûm ku di zik dayîka xwe de hatine qetilkirin!
TOLHILDAN; bo hemû mirovên kurd ku di jêrzemînan de bi hovîtî hatine qetilkirin û şewitandin!


RÊHEVAL ZINAR BÊMIRIN E!
ŞEHÎD NAMIRIN!
BIJÎ KURD Û KURDISTAN
BIJÎ SEROK APO!
BIJÎ TAK!
 

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

19 - 02 - 2016

 

------------------------------

TO THE PRESS AND THE PUBLIC CONCERN


TAK Militants Hit Fascist Turkish State At Its Heart


  
At 17th February 2016, half past eighteen in the evening in Ankara, we hit the fascist Turkish Army’s convoy. In this action our militant ignited an explosion by a vehicle loaded with explosives. The attack resulted with at least hundreds dead members of the fascist Turkish Army.
This was a revenge for Kurds killed and burned in Cizre by the fascist Erdogan and his gang.

   We want to warn the public concern of the world and international powers!

   Our War Of Taking Revenge will go on against the fascist Turkish state. If you don’t want to be a part of the massacre on Kurdish people, then you should not support the policy of Erdogan`s fascist dictatorship.

   We warn all tourists who might plan to visit Turkey!

   Tourism is one of the important sources feeding the dirty and special war, so it is a major target we aim to destroy. We warn the foreign and native tourists not go to the touristic areas in Turkey. We are not responsible for who will die in the attacks targeting those areas. Turkey is not able (and will never be) to save you and its own people.

DOWN WITH THE FASCIST TURKISH STATE!
LONG LIVE OUR LEADER ABDULLAH OCALAN!
LONG LIVE THE KURDS and KURDISTAN!
LONG LIVE Teyrê Bazên Azadiya Kurdistan TAK!
 

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

19 - 02 - 2016

 

Related Links:

Togel178

Pedetogel

Sabatoto

Togel279

Togel158

Colok178

Novaslot88

Lain-Lain

Partner Links