2016 BASIN AÇIKLAMALARIMIZ

 

16 Ekim 2016

BASINA VE KAMUOYUNA

 

08.10.2016 tarihinde Ankara Haymana yolu üzerinde Güven Amara Roj(Leyla Basut) ve Harun Amed (Harun Aslan) Yoldaşlarımız şehadete ulaşmışlardır. 14.10.2016 tarihinde Antalya Kemer karayolunda gerçekleşen eylem ise TAK savaşçıları tarafından bu şehadetlere karşı bir intikam eylemi olarak gerçekleştirilmiştir.

Faşist TC’ye karşı yürüttüğümüz bu tarihi savaşta eylem hazırlığı içerisinde olan Güven ve Harun Yoldaşlar düşman denetimine girmişlerdir. Gerçekleştirilen düşman operasyonu sırasında teslimiyet ve ihanet çağrılarına karşı her iki yoldaşımız şehadeti tercih etmiş ve kahramanca bu kararlılığın gereğini yerine getirmişlerdir.

Güven ve Harun Yoldaşlar yiğit Kürt Gençliğinin düşman karşısında el kaldırmayacağını, aman dilemeyeceğini bir kere daha göstermiştir. TAK bu tarihi direniş çizgisinin savaşçı örgütüdür, bu ilkeyi her koşulda yerine getirecektir.

Antalya’da gerçekleşen intikam eyleminde polis hedeflenmiş ve faşist TC’nin 5 polisi öldürülmüştür. TC bu gerçeği, suç ortağı basınıyla kapatmaya çalışmaktadır.

TAK Güven ve Harun’un izinden gidecek, intikam eylemlerini büyüterek devam ettirecek, faşizmin tüm odaklarından tek tek hesap soracaktır.

 

Güven AMARA ROJ Arkadaşımızın kimlik bilgileri : 

 

Kodadı : Güven AMARA ROJ   

Adı Soyadı : Leyla Basut

Doğum Tarihi ve Yeri : 1985 / Siirt

Anne Adı : Hakime

Baba Adı : Sabri

Şehadet Tarihi ve Yeri : 08 Ekim 2016 - Ankara Haymana yolu

 

Yaşasın Başkan APO!

Güven ve Harun Yoldaşlar Ölümsüzdür!

Yaşasın Kürtler ve Kürdistan!

Yaşasın TAK!

 

Güven Arkadaşa ilişkin

Güven Amara Roj arkadaş Siirtli bir ailenin çocuğu olarak yurtsever duygularla büyümüş, genç yaşında örgütlü olarak mücadele yürütmüş, 2005 yılında Özgürlük Hareketine katılmıştır. Özgürlük Hareketinde uzun yıllar önemli çalışmalarda yer almıştır. Giderek düşman karşısında daha etkili eylemsellikler içerisinde olmanın arayışına giren Güven Yoldaş 2011 yılında TAK saflarına geçmiştir. O tarihten itibaren çeşitli çalışmalarda görev almış, büyük başarılarda yerini almıştır. Fedailiğin tüm ilkelerini kendinde gerçekleştiren Güven Yoldaş yaşamının her anında Önderliğe bağlılığın temsilcisi olmuş, bu tutarlı yaşamını 08.10.2016 tarihinde teslimiyete karşı gösterilmesi gereken duruşla ölümsüzleştirmiştir.

Yaşasın Başkan APO!

Güven Yoldaş Ölümsüzdür!

Yaşasın Kürtler ve Kürdistan!

Yaşasın TAK

 

Harun arkadaşa ilişkin

Lice’nin yurtsever ortamında yetişmiş Harun Amed arkadaş, faşizme karşı mücadele için TAK saflarını tercih etmiş, hızlı bir şekilde görevler almaya başlamıştır. İlk günden itibaren düşmana karşı öfkesini kusmak isteyen Harun Yoldaş, bu temelde bir intikam timinde yerini almıştır. Genç yaşına rağmen duruşu, katılımı ile belirginleşen Harun Yoldaş 08.10.2016 tarihinde, teslimiyet karşısında şehadeti tercih ederek yiğit Kürt Gençliğinin bir sembolü olmuştur.

Yaşasın Başkan APO!

Harun Yoldaş Ölümsüzdür!

Yaşasın Kürtler ve Kürdistan!

Yaşasın TAK!

Teyrêbazên Azadiya Kürdistan(TAK)

16.10.2016

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

12 Haziran 2016

BASINA VE KAMUOYUNA

 

07.06.2016 tarihinde İstanbul Beyazıt’ta fedai tarzda gerçekleştirdiğimiz eylem hakkında genel bilgileri bildirmiştik.

Ölümsüzler Taburu üyesi ve eylemi gerçekleştiren intikam timimizin komutanı olan Eylem Newroz Yoldaş fedaice düşmanın üstüne gitmiş, onlarca polisin öldürüldüğü bu eylemde şehadete ulaşmıştır.

Zınar ve Doğa Yoldaşların izinde yürüyen Eylem Yoldaş yaşam ve eylem çizgimizdir. Onların ardılları olan TAK’ın fedai savaşçıları Türk faşizmini döktüğü kanda boğmanın sabırsızlığı içindedirler.

Komutan Eylem Yoldaş Ölümsüzdür!

Yaşasın Başkan APO!

Yaşasın TAK!

Yaşasın Kürtler ve Kürdistan!

 

Eylem Newroz Yoldaşa İlişkin

Aslen Amed’li olan Eylem Yoldaş, yaşamının önemli bir kısmını Antalya’da geçirmiştir. Daha genç yaşlarda TC’nin Kürtler üzerindeki inkar ve imha siyasetini tanımış, Başkan APO ve Özgürlük Hareketine ilgi duymuştur. Bir kadın ve Kürt olarak sistem içinde daha fazla kalmamakta karar kılan Eylem Yoldaş 2005 yılında Özgürlük Hareketine katılım gerçekleştirmiştir. Bir gerilla olarak değişik alanlarda çeşitli çalışmalar yürüttükten sonra daha aktif mücadele yürütme, düşmana daha fazla darbe vurma iddiası ile 2011 sonbaharında TAK saflarına katılmıştır. O tarihten itibaren her faaliyette başarılı pratikler sergileyen Eylem Yoldaş tüm mücadele yaşamında Başkan APO’ya bağlılığı, yoldaş sevgisi, düşmana duyduğu öfkesi, emekçiliği ve sadeliğiyle hepimizin öncüsü olmuştur. Eylem Yoldaş başarı dolu ve özlü yaşamını hazırladığı, örgütlediği ve gerçekleştirdiği fedai eylemle taçlandırmıştır.

Eylem Yoldaşın komutasında TAK savaşçıları hedefe daha büyük bir inanç, hırs ve öfkeyle yürüyeceklerdir.

 

Eylem NEWROZ Arkadaşımızın kimlik bilgileri : 

 

Kodadı : Eylem NEWROZ  

Adı Soyadı : Eylem yaşa

Doğum Tarihi ve Yeri : 1984 / Amed merkez  

Anne Adı : Hanım

Baba Adı : Naif

Şehadet Tarihi ve Yeri : 07 Haziran 2016 - İstanbul Beyazıt

 

Komutan Eylem Yoldaş Ölümsüzdür!

Yaşasın Başkan APO

Yaşasın TAK!

 

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan(TAK)

12.06.2016

 

 

-------------------------------------------------------------------------

02 Mayıs 2016

BASINA VE KAMUOYUNA

 

Rojhat ve Munzur Yoldaşlarımız, Faşist TC’nin Kürdistan Halkı üzerinde uyguladığı vahşet karşısında intikam eylemleri hazırlığı içerisindeyken 7 Nisan 2016 tarihinde Bolu’da gerçekleşen çatışma sonucunda şehadete ulaşmışlardır.

Yoldaşlarımızın görkemli direnişi TAK’ın tüm fedai savaşçılarının intikam yeminini güçlendirmiştir. Rojhat ve Munzur arkadaşların intikamı alınacak, Cizre’de, Sur’da katledilen, diri diri yakılan halkımızın hesabı sorulmaya devam edilecektir.

Bu temelde onurlu Kürt gençliğini tekrardan savaşı daha fazla şiddetlendirmek, ellerinde Kürt kanı olan TC cellatlarına bildikleri dilden cevap vermek için Rojhat ve Munzur’un silahlarını kaldırmaya, TAK saflarına katılmaya çağırıyoruz.

Munzur Arkadaşa ilişkin

Munzur Yoldaş 1987’de Amed’in Lice ilçesine bağlı Sinê (Oyuklu) Köyü’nde doğmuştur. Küçük yaştan itibaren TC’nin faşist gerçekliğiyle yüzleşen Munzur yoldaş yurtseverlik bilinciyle yetişmiş, intikam duygularını her zaman büyütmüştür. Gençliğinde Üniversite’de faşizme karşı aktif çalışma yürütmüş 2011’in Şubat ayında saflarımıza katılarak TAK savaşçısı olarak mücadelesine devam etmiştir. TC’nin Önderlik ve Kürt Halkı karşısındaki vahşi saldırılarını hiç bir zaman sindiremeyen Munzur arkadaş birçok çalışma yürütmüş; faşizme, uzantılarına gereken cevapları vermiştir. Kürt Halkının yiğit evladı Munzur Yoldaş, uzun yıllar beraber çalışma yürüttüğü Rojhat Yoldaş ile omuz omuza TC’nin çetelerine karşı Bolu’da girmiş olduğu çatışma sonucunda şehit düşmüştür.

 

Munzur Ciwan Çiya Arkadaşımızın kimlik bilgileri : 

 

Kodadı : MUNZUR CİWAN ÇİYA  

Adı Soyadı : ÖMER BAYRAM

Doğum Tarihi ve Yeri : 01.01.1987 / AMED-LİCE –Oyuklu Köyü  

Anne Adı : FATMA

Baba Adı : HÜSEYİN

Şehadet Tarihi ve Yeri : 7 NİSAN 2016 - BOLU

 

Rojhat Arkadaşa ilişkin

Rojhat Yoldaş 1987’de Kayseri’nin Sarız ilçesinde doğmuştur. Yurtsever-alevi bir aileden gelen Rojhat Yoldaş genç yaşlarında sistemle derin çelişkiler yaşamıştır. Üniversite yıllarında yürüttüğü mücadele içerisinde Kürtlük bilinci edindikçe düşmana karşı intikam savaşında yer almak isteyen Rojhat Yoldaş 2010 yılı başlarında TAK saflarına katılmıştır. O yıldan itibaren değişik görevler yürütmüş TC faşizmine darbeler vurmuştur. Rojhat Yoldaş başarılarla dolu mücadele yaşamını, yıllarca birlikte çalışma yürüttüğü Munzur Yoldaş ile birlikte  gerçekleştirdiği görkemli direnişle 7 Nisan 2016’da şehadete ulaşarak taçlandırmıştır.

 

Rojhat Welat Arkadaşımızın kimlik bilgileri : 

 

Kodadı : ROJHAT WELAT

Adı Soyadı : SERDAR KAYARDI

Doğum Tarihi ve Yeri : 11.08.1987 / KAYSERİ - Sarız

Anne Adı : ADİLE

Baba Adı : TAHSİN

Şehadet Tarihi ve Yeri : 7 NİSAN 2016 - BOLU

 

Rojhat ve Munzur Yoldaşlar Ölümsüzdür

Yaşasın Kürtler ve Kürdistan

Yaşasın TAK

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

02 – 05 - 2016

 

-------------------------------------------------------------------------

 

 

27 Şubat 2016

BASINA VE KAMUOYUNA

Şehit Zinar Raperîn (Abdulbaki Sömer) yoldaşın yeni resimleri ...

Ş. ZINAR RAPERİN - ABDULBAKİ SÖMER (1) Ş. ZINAR RAPERİN - ABDULBAKİ SÖMER (2) Ş. ZINAR RAPERİN - ABDULBAKİ SÖMER (3) Ş. ZINAR RAPERİN - ABDULBAKİ SÖMER (4) Ş. ZINAR RAPERİN - ABDULBAKİ SÖMER (5) Ş. ZINAR RAPERİN - ABDULBAKİ SÖMER (6) Ş. ZINAR RAPERİN - ABDULBAKİ SÖMER (7)

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

22 Şubat 2016 Basın Açıklamamız:

BASINA VE KAMUOYUNA

  Özür ve düzeltme açıklaması;

  17 Şubat günü Ankarada fedai eylem yaparak ölümsüzler kervanına katılan Zinar Raperîn (Abdulbaki Sömer) yoldaşın soyismini elimizdeki kayıtlardaki yanlışlık nedeniyle Sönmez olarak basına duyurmuştuk. Zinar Raperîn yoldaşın ismi ve soyismi Abdulbaki Sömer dir, bu yanlışlık nedeniyle başta Zinar Raperîn yoldaşımızın ailesi olmak üzere tüm Kurdistan halkı ve duyarlı kamuoyundan özür dileriz.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

22 - 02 - 2016

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

BASINA VE KAMUOYUNA

Ankara’da Zınar yoldaşımızın gerçekleştirmiş olduğu fedai intikam eylemine ilişkin;

   Zınar arkadaşımızın kimliği üzerinden faşist T.C. devletinin bilinçli çarpıtarak bu eylemi farklı Kürt örgütlerine mal edip, yıllardır DAİŞ gibi insanlık düşmanı terör örgütleriyle sürdürdüğü Kürt düşmanlığını bir üst aşamaya çıkartarak, Kürt halkının kazanımlarını yok etmek istemektedir. 

   Bu manipülasyonları ortadan kaldırmak için arkadaşımızın tüm kimlik bilgilerini kamuoyu ile paylaşıyoruz.

                        

Kod Adı: ZINAR RAPERÎN

Adı Soyadı: ABDULBAKİ SÖMER

Doğum Tarihi ve Yeri: 10.01.1989 / VAN-Gürpınar      

Anne Adı: Keside

Baba Adı: Musa

Şehadet Tarihi ve Yeri: 17 Şubat 2016 - Ankara

 

 

  TAK olarak şimdiye kadar Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz eylemler bunun ispatıdır. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada kendi öz gücümüzle daha büyük eylemlerle mücadelemizi devam ettireceğiz. Ankara eyleminde olduğu gibi bundan sonra da halkımıza yönelik saldırılar karşısında en sert şekilde misliyle gereken cevabı vereceğiz.   

ZINAR YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!
ŞEHÎD NAMIRIN!
BIJÎ KURD Û KURDISTAN
BIJÎ SEROK APO!
BIJÎ TAK!

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)

20 - 02 - 2016

Related Links:

Togel178

Pedetogel

Sabatoto

Togel279

Togel158

Colok178

Novaslot88

Lain-Lain

Partner Links